Aktualności

Bentley rozpoczyna produkcję Bentaygi EWB

Bentley Motors rozpoczyna produkcję swojego najnowszego Grand Tourera Bentaygi EWB. To kolejna interpretacja najlepiej sprzedającego się modelu firmy, wyposażona w innowacyjne technologie wspierające komfort pasażerów. Samochód zadebiutuje w połowie września podczas Międzynarodowych Targów Southampton Boat Show.

Bentayga EWB, najnowsza propozycja od marki Bentley, to połączenie światowej klasy luksusu, innowacji technologicznych, rzemieślniczego kunsztu i najwyższego komfortu. Brytyjski producent właśnie uzyskał zgodę na rozpoczęcie produkcji tego modelu.

Wnętrze pojazdu wyróżniają nowoczesne pikowania, misterne forniry oraz nastrojowe diamentowe oświetlenie. Ponad 50% zamówień klientów obejmuje specyfikację Bentley Airline Seat, najbardziej zaawansowanych foteli jakie kiedykolwiek zamontowano w samochodzie czy oświetlenie Bentley Diamond Illumination. Dodatkowo, około 30% klientów wybrało rozszerzony asortyment lakierów oraz okleinę drewnianą z metalową nakładką. Wszystko to pokazuje znaczenie ręcznego rzemiosła z Crewe.

Cyfrowe rzemiosło

Charakterystyczne dla samochodów marki Bentley pikowania w kształcie diamentów zostały nowocześnie przeprojektowane. Symetryczny wzór w górnej części oparć foteli został opracowany i wykonany dzięki połączeniu cyfrowego kunsztu i precyzyjnej technologii, rozciągając romby i oddalając je od środkowej linii siedzeń. Z kolei na drzwiach pojawił się asymetryczny wzór, który podkreśla ich długość.

Wewnątrz każdego diamentu nieskazitelna skóra jest perforowana otworami o średnicy mniejszej niż 1 mm, a każdy z nich został precyzyjnie umieszczony cyfrowo przez projektantów wnętrz firmy Bentley, uzyskując spójny i harmonijny projekt.

Aby uzyskać jeszcze bardziej elegancki wygląd, we wnętrzu samochodu zastosowano cieńszą niż zwykle nić oraz o połowę mniejszy mikrościeg. Ta zmiana zaowocowała jeszcze lepiej zaakcentowanym pikowaniem. Proces ten jest dokładnie taki sam, jak pikowanie prezentowane na drzwiach i siedzeniach samochodu koncepcyjnego EXP 100 GT z 2019 roku.

Idealne połączenie: drewno i światło

Po raz pierwszy w standardowym wyposażeniu zastosowana zostanie drewniana okleina z metalową nakładką.  Ta opcjonalna funkcja znajduje się na desce rozdzielczej pasażera oraz wszystkich czterech drzwiach. Projekt obejmuje niestandardowe, wyjątkowo cienkie emblematy ze szczotkowanego metalu, o grubości 0,07 mm.

Inną, podkreślającą luksusowe wnętrze samochodu funkcją, wprowadzoną do modelu Bentayga EWB jest nowoczesne oświetlenie – Bentley Diamond Illumination. Nastrój uzyskuje się za pomocą 68 diod LED, które emitują światło przez małe perforacje o średnicy 1 mm, znajdujące się w skórzanym wykończeniu paneli drzwi.

Aby zapewnić jednolity kolor i intensywność światła w całym samochodzie, podświetlenie listwy może być kontrolowane przez kierowcę za pomocą systemu informacyjno-rozrywkowego i pilota z ekranem dotykowym.

Zaawansowane rzemiosło zapewnia większy wybór

Zastosowane w najnowszym modelu marki Bentley innowacje są dowodem na to, że technologia może łączyć się ze współczesnym rzemiosłem, zapewniając nowoczesny design i najwyższy stopień luksusu. Nowa Bentayga oferuje aż 24 miliardy opcji wykończenia, dzięki czemu marka Bentley jest w stanie zaoferować najbardziej indywidualną interpretację swojego wyjątkowego SUV-a w historii.

EWB zadebiutuje w Wielkiej Brytanii podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Southampton Boat Show, które odbędą się w dniach 16-25 września. Firma Bentley Motors została wyłącznym luksusowym partnerem motoryzacyjnym tego wydarzenia.