Aktualności

800 zamówień Lexusa LBX

Nowy Lexus LBX jest przełomowym modelem dla marki w Europie. Samochód przyciąga wzrok swoją stylistyką, a uwagę zwraca zwłaszcza projekt przedniego pasa. Auto ma najbardziej kompaktowe wymiary z całej gamy marki, ale prezentuje się stylowo i muskularnie. Kabina jest przestronna, a inżynierowie zadbali o jej wygłuszenie, by pasażerowie mogli podróżować w ciszy jak na model klasy premium przystało.

LBX otrzymał najnowszą pełną hybrydę z trzycylindrowym silnikiem 1,5 l oraz bipolarną baterią niklowo-wodorkową, a cały układ został dostrojony pod kątem dynamiki nawet przy niskich prędkościach, co doskonale sprawdzi się w miejskich warunkach. Łączna moc układu wynosi 136 KM, a napęd może być przenoszony na przednią oś lub na wszystkie koła.

Sukces przedsprzedaży Lexusa LBX

Polscy klienci jako jedni z pierwszych w Europie mogli obejrzeć auto podczas pokazów przedpremierowych latem oraz jesienią tego roku, a salony Lexusa w całej Polsce odwiedziły tysiące gości. W trakcie przedsprzedaży zamówiono już 800 LBX-ów, co jest potwierdzeniem ogromnego zainteresowania autem, które uzupełniło gamę crossoverów Lexusa. LBX dołączył do dobrze już znanych w Polsce zelektryfikowanych modeli UX, NX, RX oraz RZ.

W modelu LBX Lexus zmienił także podejście do tworzenia gamy wersji wyposażenia. Samochód ma dopasować się do stylu życia swojego użytkownika, dlatego poszczególne wersje różnią się pomiędzy sobą nie liczbą dostępnych opcji, a przede wszystkim wykończeniem wnętrza o zróżnicowanym charakterze (dynamicznym, sportowym bądź eleganckim i wyciszonym) poprzez zastosowane materiały, kolory i detale. Dane dotyczące zamówień aut potwierdzają wysoki poziom personalizacji aut.

Aż 60% klientów zdecydowało się na samochody w najwyższych specyfikacjach. Połowa zamówionych LBX-ów będzie miał lakier Sonic Copper, który w gamie Lexusa zadebiutował wraz z modelami RX i RZ. Co czwarty zarezerwowany miejski crossover to auto z inteligentnym napędem na cztery koła E-FOUR.

Pełna pula Original Edition zarezerwowana

Gama modelu LBX prezentuje zupełnie nowe podejście Lexusa do wersji wyposażenia, tak by klient jeszcze lepiej dopasował model do swojego stylu życia. Oprócz wariantu podstawowego samochody podzielono na cztery tematyczne „atmosfery”, stworzone z myślą o różnych odbiorcach. Wersje Elegant i Relax dają poczucie ekskluzywności, a wersje Emotion i Cool mają bardziej dynamiczny i sportowy charakter. Samochód na polskim rynku kosztuje od 149 900 zł, a miesięczna rata w Leasingu KINTO ONE wynosi od 1316 zł netto*.

Z okazji rynkowej premiery nowego auta Lexus przygotował wersję specjalną Original Edition, która dostępna jest w wyłącznie w Europie. Na polski rynek przewidziano 300 egzemplarzy i wszystkie auta zostały już zarezerwowane. Wyposażenie Lexusa LBX Original Edition jest kompletne, a z zewnątrz auto wyróżnia się specjalnymi matowymi 18-calowymi felgami, dodatkowymi listwami zderzaków, napisem „Original Edition” na tylnej klapie. Auto dostępne jest w czarnym lakierze lub w trzech dwukolorowych wariantach – Sonic Chrome, Sonic Copper oraz Dark Blue, które połączono z czarnym kontrastującym dachem. W środku uwagę zwraca tapicerka Ultrasuede połączona ze skórą naturalną oraz grafitowymi przeszyciami.

*Dane z 9.12.2023 dla następujących parametrów umowy: 24 miesiące okresu finansowania, 10% opłaty wstępnej, 30 tys. km limitu przebiegu.