Aktualności

Ruszyły zamówienia na nową Hondę CR-V

Szósta generacja CR‑V, najlepiej sprzedającego się modelu samochodu Honda na świecie, debiutuje z odważniejszym, bardziej stanowczym designem, oferując wyjątkowo wysokie standardy praktyczności, bezpieczeństwa, łączności i komfortu.

Popularny SUV segmentu C będzie dostępny w dwóch wariantach zapewniających dynamiczne osiągi i wysoką sprawność energetyczną: pełnego napędu hybrydowego (e:HEV) lub napędu hybrydowego plug-in (e:PHEV), który debiutuje w ofercie Hondy na rynku europejskim. Tak zbudowana oferta układów napędowych odzwierciedla wielokierunkowe podejście Hondy do elektryfikacji pojazdów i pozwala na oferowanie klientom szerokiego wachlarza rozwiązań.

Znany już układ napędowy e:HEV został zmodyfikowany i zaktualizowany dla nowego modelu CR‑V i jest obecnie wyposażony w mniejszy gabarytowo akumulator o większej gęstości przechowywanej energii oraz bardziej wydajny silnik, podczas gdy zupełnie nowy napęd e:PHEV, z większym akumulatorem, oferuje zasięg nawet do 82 km w trybie elektrycznym.

Inżynierowie dopracowali każdy aspekt najnowszego modelu, koncentrując się na innowacyjnych i sportowych tradycjach Hondy, jednocześnie dążąc do stworzenia wszechstronnego, idealnego pod każdym względem SUV-a. Zastosowanie bardziej zaawansowanych systemów wspomagających kierowcę i funkcji bezpieczeństwa aktywnego, nowe rozwiązania z dziedziny łączności, a także wykorzystanie wysokiej jakości materiałów premium w całym wnętrzu służy podniesieniu atrakcyjności pojazdu.

Wyróżniający się w całym segmencie poziom bezpieczeństwa aktywnego został osiągnięty dzięki pierwszemu w Europie zastosowaniu Honda SENSING 360, kompleksowego, wielokierunkowego systemu bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy, który eliminuje martwe pola wokół pojazdu i skuteczniej przyczynia się do unikania kolizji.

Najnowszy CR‑V zachowuje swoją charakterystyczną sylwetkę, lecz dzięki ewolucji designu zyskuje na wyrazistości. Bardziej agresywny, ostrzej zarysowany przód , z dużym, stylizowanym wlotem powietrza zaprojektowano nieco inaczej dla wariantów e:HEV i e:PHEV.

Tył pojazdu odznacza się pionowymi światłami hamowania i kierunkowskazami, które są wynikiem przemyślanej ewolucji charakterystycznego wzornictwa tylnych świateł modelu CR‑V, które w połączeniu z dopracowanym oświetleniem LED tworzą zupełnie nową, lecz nawiązującą do znanych kształtów sygnaturę świetlną tyłu pojazdu.

Ponadto, dzięki większemu rozstawowi osi i powiększonemu rozstawowi kół, CR‑V oferuje przestronność porównywalną z SUV-ami z segmentu D. Samochód zapewnia pasażerom tylnych siedzeń najwięcej miejsca na nogi, w porównaniu z pojazdami tej klasy. Większe wymiary nowego modelu tworzą również więcej miejsca na bagaż i zwiększają stabilność przy wyższych prędkościach.

„ Najnowszy CR‑V jest rozwinięciem wszystkiego, co było od lat atutem tego wysoko cenionego modelu – progresywnego designu, wnętrza klasy premium, wyjątkowo wysokiego poziomu praktyczności, komfortu, sprawności oraz dynamicznych osiągów” – mówi Tom Gardner, starszy wiceprezes Honda Motor Europe. „CR‑V nowej generacji jest doskonałym SUV-em, unikatowym i dynamicznym pojazdem, który doskonale odpowiada aktualnym wymaganiom rynku europejskiego.”

Zamówienia na najnowszą Hondę CR‑V można już składać w salonach Hondy, a pierwsze dostawy pod Klienta będą realizowane od listopada.