Aktualności

4 miliony Swiftów w 10 lat!

Popularny model Suzuki Swift produkowany jest już od 31 lat, w trakcie których przechodził wiele zmian i modernizacji. W 2004 roku Suzuki wprowadziło trzecią generację, a po kolejnych 6 latach – w 2010 r. – czwartą generację tego małego kompaktu. W ciągu zaledwie 10 ostatnich lat sprzedano aż 4 miliony Swiftów!

Swift jest efektem doświadczenia i pasji Suzuki w tworzeniu samochodów kompaktowych, które oferują sportowe wrażenia i przyjemność z jazdy. W gamie Suzuki obecny jest już od 1983 r. W listopadzie 2004 w Japonii zadebiutowała jego trzecia generacja, która stanowiła całkiem nowy model inaugurujący program odnowy światowej gamy produktowej marki Suzuki. W kolejnym, 2005 r. rozpoczęto jego produkcję oraz dystrybucję na Węgrzech, w Indiach i Chinach. W 2010 r. wprowadzono czwartą generację Swifta, a w marcu 2012 r. do krajów produkujących ten samochód dołączyła Tajlandia.

W ciągu 10 lat Suzuki sprzedało aż 4 miliony Swiftów, z czego 11% w Japonii i około 19% w Europie. Rynkiem o kluczowym znaczeniu są Indie, w których sprzedano połowę globalnego wolumenu, czyli około 2 milionów Swiftów. Wraz z lokalnym, indyjskim wzrostem sprzedaży tego modelu, rośnie także jego oferowana gama – obecnie dostępne są m.in. wersje z silnikiem diesla oraz w nadwoziu sedana.

Suzuki Swift otrzymał 5 gwiazdek – najwyższą, możliwą ocenę do zdobycia w testach zderzeniowych EuroNCAP (2010), co plasuje go w czołówce najbezpieczniejszych modeli segmentu B. Obecnie produkowany jest w 8 państwach, a o jego zaletach mogą przekonać się klienci w ponad 140 krajach i regionach na całym świecie.