Motoryzacja to nasza pasja

Blog motoryzacyjny moto-przestrzen.pl | Testy samochodów, nowości, opinie

Aktualności

100 000 Outlanderów PHEV w Europie

W 4 lata po rynkowym debiucie tego modelu firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) ogłosiła, że jej sztandarowy, niskoemisyjny produkt – Outlander PHEV osiągnął w styczniu wynik skumulowanej sprzedaży w wysokości 100 000 egzemplarzy na wszystkich rynkach europejskich. Obecnie Outlander PHEV stanowi ponad 10% sprzedaży samochodów Mitsubishi na Starym Kontynencie.

Początkowo oferowany na kilku wybranych rynkach europejskich (Holandia, Skandynawia, …), Outlander PHEV szybko zyskał popularność, nadając zupełnie nowy wymiar europejskiemu segmentowi SUV. Do listopada 2015 roku w Europie zostało sprzedanych 50 000 egzemplarzy Outlandera PHEV, który stał się najbardziej popularnym samochodem hybrydowym typu Plug-in w latach 2015 i 2016 i 2017*, dzięki nieustannemu ulepszeniu tego modelu.

Pomimo stale rosnącej konkurencji segmencie plug-in, Outlander PHEV zachował pierwsze miejsce w Wielkiej Brytanii, Norwegii i Hiszpanii w roku 2017. Wśród modeli Mitsubishi sprzedanych w Europie w okresie od stycznia do grudnia 2017 r. udział sprzedaży Outlandera PHEV w połączonych segmentach EV / PHEV wyniósł 13%, natomiast łączny udział w segmencie SUV wyniósł 77%.

Flagowa technologia

Od 2013 roku Outlander PHEV cieszy się rosnącą popularnością wśród klientów w Europie, oferując wszystkie największe osiągnięcia inżynierów Mitsubishi Motors – napęd 4WD udoskonalany od 1936 roku, gwarantujący najwyższy poziom bezpieczeństwa system kontroli napędu na cztery koła ‘Super-All Wheel Control’, napęd elektryczny doskonalony od 1966 roku w aucie z segmentu SUV, który firma rozwija od 1982 roku a wszystko to w atrakcyjnym pakiecie przyjaznym środowisku i w połączeniu z pełnowymiarową przestrzenią pasażerską, doskonałą niezawodnością i niskimi kosztami eksploatacji – nawet na rynkach takich, jak Szwecja, czy Niemcy, na których istnieje mocna konkurencja ze strony rodzimych graczy.

Outlander PHEV nadal oferuje klientom unikatowe rozwiązania technologiczne w swoim segmencie – przedni silnik elektryczny, tylny silnik elektryczny, brak tradycyjnej skrzyni biegów oraz zaawansowany napęd na cztery koła – to dało przez ostatnie 4 lata konkretne korzyści europejskim klientom – niższą wagę (czyli mniejsze zużycie energii), prostszą konstrukcję (brak skrzyni biegów, elektroniczne sterowanie), brak konieczności kompromisu w kwestii wielkości przestrzeni wewnątrz, perfekcyjnie płynną jazdę (dzięki wyrafinowanemu Systemowi Operacyjnemu) oraz zdolność do pokonywania długich dystansów ze zredukowanym spalaniem i emisją CO2 .

Outlander PHEV to flagowy model MMC. Jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród i wyróżnień – z samochodu korzystała japońska delegacja uczestnicząca w Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatycznych (COP21) w Paryżu w 2015 r.; został on uznany za najbardziej ekologiczny kompaktowy SUV („Auto Test Sieger in Gruen”) przez czasopisma „Auto test” i „Oekotrend” w 2015, 2016 i 2017 roku.

W 2014 roku szwajcarski kierowca Felix Egolf pokonał Mitsubishi Outlanderem PHEV dystans 700 km, w tym jadąc 133 km po autostradach, z 13,800-metrową różnicę wysokości i 14 przełęczami górskimi, zużywając tylko 40,55 litra benzyny. Zużycie paliwa wyniosło średnio 5,79 l / km oraz 1,3 kWh / 100 km.

Auto docenili nawet pasterze owiec w Walii, którzy do doglądania swoich stad podczas porodów, potrzebowali cichego samochodu nie płoszącego ciężarnych zwierząt.

Hybrydowa architektura Outlandera PHEV jest obecnie kluczowym elementem strategii produktowej MMC.

Wśród gorącej, europejskiej debaty na temat przyszłości silników Diesla i – szerszej dyskusji o roli samochodów w społeczeństwie – ten kamień milowy 100 000 sprzedanych aut potwierdza ambicje firmy Mitsubishi Motors, która przedstawia innowacyjne propozycje dla tych, którzy chcą być liderami zmian i działać tak, by je wyprzedzać.