AktualnościPozostałe

Zderzenie dwóch światów na VERVA Street Racing

Top Gear Live Warsaw 2013W tegorocznej edycji VERVA Street Racing, która jesienią ponownie zawita na Stadion Narodowy, nie zabraknie najlepszych polskich zawodników i pasjonatów szybkiej jazdy. Polskie ekipy startujące w rajdach i wyścigach na całym świecie 24 października zderzą się z mistrzami driftu. Szykuje się również niespodzianka w iście kosmicznym stylu!

Szczegółowy program VERVA Street Racing jest jeszcze tajemnicą, lecz z pewnością tego wieczoru na arenie największego obiektu sportowego w Polsce nie zabraknie emocji, do których organizatorzy zdążyli już nas przyzwyczaić podczas pięciu poprzednich edycji tej największej imprezy motoryzacyjnej w naszej części Europy.

W tym roku ponownie będziemy mieli okazję oklaskiwać brytyjskie trio, które kilka tygodni temu wyruszyło w międzynarodową trasę pod nazwą Clarkson, Hammond i May Live. Ich przepełnione humorem, wysokooktanowe show odbyło się już w Belfaście, Sheffield, a także Johnnesburgu, gdzie jednorazowe zaproszenie przyjął sam Ken Block!

Na Narodowym pojawią się również najlepsi polscy drifterzy, których zmagania mogliśmy podziwiać dwa lata temu, podczas czwartej edycji VSR. Ogromne wrażenie na Brytyjczykach wywarł wtedy Kuba Przygoński i świeżo ustanowiony przez niego rekord świata prędkości jazdy w drifcie. Młody kierowca ORLEN Team został zaproszony do zaprezentowania swoich umiejętności raz jeszcze w głównej części show z ich udziałem.

– W tym roku  publiczność na Stadionie Narodowym będzie miała okazję obejrzeć dwa oblicza motosportu zarówno to profesjonalne jak i to amatorskie, które bywa równie spektakularne. To będzie prawdziwe zderzenie dwóch światów! Ale to nie wszystko w Warszawie pojawi się również prawdziwie kosmiczna gwiazda sportów ekstremalnych – zapowiada tajemniczo Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN.

Międzynarodowa trasa Clarkson, Hammond i May Live również obfituje w niespodzianki. Podczas przystanku w RPA, Ken Block, znany z szalonych pomysłów amerykański kierowca rajdowy po raz pierwszy pokazał kibicom na żywo swoje najnowsze cacko. To Ford Mustang Hoonicorn – przerobiony, mocno podrasowany model z 1965 roku. Ma moc 845 koni mechanicznych, napęd na cztery koła i jest ucieleśnieniem marzeń każdego fana motoryzacji. Wideo, w którym Block zaprezentował jego możliwości, obejrzało łącznie 25 milionów widzów!

Na własnej skórze moc tej maszyny poznali Clarkson, Hammond i May, którzy postanowili… ścigać się z Hoonicornem. – Ci goście nie mają pojęcia, na co się porwali – uśmiechał się Block. W popisie driftu jego auto szybko zniknęło w kłębach dymu z palonych opon. – Gdy ja chciałem tak zrobić swoim poduszkowcem, od razu uderzyłem w ścianę! – dziwił się Clarkson. Gospodarze show nie byliby sobą, gdyby nie odwdzięczyli się Blockowi, angażując go w najróżniejsze kuriozalne konkurencje z grą w samochodową piłkę nożną na czele.

Trwają też intensywne przygotowania do specjalnego przystanku trasy, który odbędzie się 24 października podczas VERVA Street Racing. Wizyta w Polsce to jeden z dwóch zaplanowanych w tym roku europejskich show brytyjskiego tria poza Wyspami. Czym zaskoczą nas w Warszawie?

Show na Stadionie Narodowym poprzedzi tradycyjnie rozbiegowy element każdej edycji – Pit Party, podczas którego będzie można obejrzeć z bliska najdroższe i najbardziej luksusowe samochody, obserwować pracę mechaników i zdobyć autograf ulubionego kierowcy. Podczas zapełniania trybun nie zabraknie atrakcji w ramach odbywającego się na płycie głównej Preshow, a chwilę później areną zawładną najlepsi polscy kierowcy wyścigowi i rajdowi. Zaraz po nich na scenę wyjadą brytyjscy prezenterzy.

Bilety można kupić w sieci eBilet.pl oraz w salonach Empik na terenie całego kraju. Ceny różnią się w zależności od wyboru miejsc na Stadionie Narodowym: 129,00 PLN, 159,00 PLN, 249,00 PLN. Bilety dla dzieci w wieku 4-12 lat objęte są dodatkową zniżką w wysokości 20%.

W sprzedaży dostępne są także wejściówki do specjalnej strefy VIP GOLD w cenie 999,00 PLN.

Dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich cena biletu to: 99,00 PLN.

Ceny biletów nie obejmują wstępu na Pit Party. Dodatkową wejściówkę można nabyć w cenie 29,00 PLN.