Aktualności

Renault liderem na rynku samochodów dostawczych

Renault utrzymuje mocną pozycję lidera rynku aut dostawczych z wynikiem 7789 nowo zarejestrowanych samochodów od stycznia do lipca 2023 roku, co daje marce udział w rynku na poziomie 20,9%. Najlepiej sprzedające się modele dostawcze Renault w ciągu pierwszych 7 miesięcy tego roku to Renault Master i Renault Trafic.

Niekwestionowanym liderem segemtu LCV jest Renault Master z liczbą 6112 zarejestrowanych aut od stycznia do lipca br., co daje Masterowi prawie dwukrotną przewagę nad konkurencją (model znajdujący się na drugim miejscu z liczbą 3085 egzemplarzy). Pozycję lidera wśród samochodów dostawczych do 3,5 t Renault Master utrzymuje od 2018 roku.

Doskonałym wynikiem może poszczycić się także dostawcze Renault Trafic, które w segmencie średnich furgonów plasuje się na drugim miejscu z liczbą 785 zarejestrowanych aut w ciągu pierwszych 7 miesięcy tego roku, ale dalej wzmacnia swoją pozycję. Trafic osobowy jest liderem na polskim rynku w segmencie minibusów, znajdując w tym okresie 1281 nabywców.

Od stycznia do lipca br. Renault sprzedało na rynku krajowym 5289 samochodów modyfikowanych, w tym najwięcej modeli Renault Master (65%) oraz Renault Trafic (33%). Typy zabudów cieszące się największą popularnością wśród nabywców to zabudowa z plandeką, tzw. międzynarodówka (37%), dostosowanie samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych (31%), zabudowa typu kontener (13%), a także zabudowy ze skrzynią otwartą, wariant brygadowy i warsztat. Od 14 lat Renault pozostaje liderem rynku samochodów modyfikowanych w Polsce, mierzonym liczbą podwozi – udział marki w tym podsegmencie w ciągu 7 miesięcy tego roku wyniósł 45%.