AktualnościGry

Premiera EA Sport F1 24

Electronic Arts Inc. (NASDAQ: EA) wraz z ogólnoświatową premierą EA SPORTS™ F1® 24 wyznacza kolejny kamień milowy w dostarczaniu coraz bardziej wciągających i autentycznych wrażeń z gry. Oficjalna gra FIA Formula One World Championship™ jest już dostępna na PlayStation®5, Xbox Series X|S, PlayStation®4, Xbox One i PC za pośrednictwem EA App, Epic Games Store i Steam. Gracze mogą wcielić się w obecnego kierowcę F1® lub ikonę z przeszłości i tym samym tworzyć własną historię na nowo lub tworzyć nowe wątki fabularne w odnowionym trybie kariery. Nowy EA SPORTS Dynamic Handling i szereg funkcji autentyczności, w tym zaktualizowane tory, rzeczywisty dźwięk transmisji i ulepszone modele kierowców, podnoszą poziom immersji.

F1 24 przenosi graczy do świata Formuły 1 jak nigdy dotąd. W tym roku popchnęliśmy wiele obszarów gry do przodu, otwierając przed graczami możliwości ścigania się jako ich bohaterowie – przeszli lub obecni – i tworzenia historii, które chcieliby zobaczyć. Gracze mogą poczuć się jak jeden z 20 kierowców dzięki najbardziej znaczącej aktualizacji trybu kariery od 2016 roku i nowemu EA SPORTS Dynamic Handling – powiedział Lee Mather, starszy dyrektor kreatywny w Codemasters.

Tryb kariery doczekał się znaczących zmian odzwierciedlających rzeczywiste wyzwania, przed którymi stają zawodnicy F1®. Kierowcy otrzymują teraz zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe cele oparte na aspiracjach zespołu, co dodaje głębi ich doświadczeniom i utrzymuje motywację dzięki celom, które wykraczają poza walkę o miejsce na podium. Tryb kariery dla dwóch graczy umożliwia grę ze znajomym w trybie kooperacji lub rywalizacji, a Challenge Career oferuje rywalizację ze zmieniającymi się scenariuszami.

EA SPORTS Dynamic Handling redefiniuje fizykę samochodu w celu zwiększenia kontroli i daje graczom rozszerzony zakres dostosowywania ustawień samochodu. Dzięki nowej kinetyce zawieszenia, modelowi opon, symulacji aerodynamiki oraz odświeżonym opcjom silnika i ustawień, gracze otrzymają szczegółowe informacje zwrotne.

F1® 24 zwiększa immersyjność dzięki czterem przerobionym torom, w tym Silverstone i Circuit de Spa-Francorchamps, rzeczywistym nagraniom komunikacji radiowej, ulepszonemu udźwiękowieniu kierowców i samochodów czy nowym przerywnikom filmowym. Oficjalne samochody wszystkich 10 zespołów biorących udział w Mistrzostwach 2024 zostały skrupulatnie odtworzone przy użyciu szczegółowych danych CAD. Ponadto kierowcy z sezonu 2024 wyglądają bardziej realistycznie, dzięki pełnemu renderowaniu włosów i znacznym ulepszeniom cieniowania oczu i skóry.

F1® World powraca na drugi sezon z nową funkcją. Fanzone pozwala graczom na dołączenie do ograniczonej czasowo ligi i przybliżenie się do ulubionego zespołu i kierowcy przez cały sezon Podium Pass. Działając jako wspólnota, gracze dążą do wspólnych celów i rywalizują o punkty fanów w różnych trybach F1® World, z nagrodami dla tych, którzy kończą na szczycie tabeli mistrzostw.

Po premierze gracze mogą spodziewać się pięciu sezonów z treściami na żywo. Każdy sezon jest tematycznie związany z rzeczywistymi wydarzeniami F1®, dzięki czemu fani przez cały rok znajdują się w samym sercu akcji wyścigowej.