Aktualności

Pierwsze zdjęcia Infiniti QX30 Concept

Infiniti QX30
Infiniti QX30

Infiniti ujawniło dziś pierwsze zdjęcia całej sylwetki QX30 Concept, który będzie miał swoją światową premierę podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie. Koncepcyjny crossover nawiązuje do przyszłego luksusowego samochodu kompaktowego marki – Q30 i jest wyraźnym sygnałem mocnego zaangażowania marki w tym segmencie.

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że QX30 Concept łamie granice stylistyczne. ‎‎Łączy bowiem smukłe linie coupé z elementami charakterystycznymi dla crossovera, takimi jak choćby wyższa sylwetka. Swoim wyglądem zdradza gotowość do akcji i zwinność, a także osiąganą bez najmniejszego wysiłku moc.

– Projektując QX30 Concept, chcieliśmy osiągnąć pełną żywiołowości płynną zmienność, która pozwoliłaby mu przedzierać się przez miejski gąszcz zgodnie z jego wszędobylską i spontaniczną naturą – powiedział Alfonso Albaisa, dyrektor wzornictwa Infiniti.

– QX30 Concept został zaprojektowany tak, aby podróżni czuli się bezpieczni i chronieni wewnątrz, a kierowca mógł poruszać się po mieście bez obaw nawet o chromowe elementy nadwozia – dodał Albaisa.

Motyw „stylowej ochrony” podkreśla drapieżność QX30 Concept. Z przodu projektanci zaproponowali wyrazisty, wykończony aluminium zderzak, zaś tył zakończyli solidną płytą ślizgową, o urzekająco minimalistycznym profilu.

Frapującą sylwetkę QX30 Concept tworzą odważne przetłoczenia, głębokie pionowe cięcia oraz przenikające się kontury, które razem składają się na charakterystyczny efekt „podwójnej fali”, będący znakiem rozpoznawczym Infiniti. Aerodynamiczna stylizacja podkreśla sportową sylwetkę konceptu, właściwą drzemiącej w nim niezawodnej mocy. Zastosowanie włókna węglowego w dolnej części nadwozia oraz we wspornikach słupków dachu nie pozostało bez wpływu na lekkość samochodu. I w sensie wizualnym, i w wymiarze rzeczywistym.

Infiniti QX30
Infiniti QX30

Ważnymi elementami w budowaniu pewności siebie crossovera są 21-calowe felgi i wysokoprofilowe opony. Oryginalne sfrezowanie zbiegających się do środka w charakterystyczny sposób ramion kół nadało im wyjątkowej, trójwymiarowej głębi.

Nawet relingi dachowe są niebanalne i pełnią funkcje nie tylko praktyczne, ale też estetyczne. Schodzą się do siebie, w kierunku linii środkowej, wzdłuż okna dachowego. Dzięki temu świat zewnętrzny widziany przez pasażerów na tylnych siedzeniach wygląda jeszcze ciekawiej.

Stylistyka konceptu QX30 emanuje wyrafinowanie czystą mocą. Ale przymiotnik „czysty” nie oznacza w tym wypadku „surowy”. Artystycznego ducha zawarliśmy nawet w elementach mających z pozoru wyłącznie praktyczne zastosowanie – powiedział Albaisa.

QX30 Concept będzie miał swoją oficjalną premierę 3 marca o godz. 14:15 podczas konferencji prasowej Infiniti na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie.