Aktualności

Opel ADAM R2 ― niezwykły sukces

Opel ADAM R2 wzbudza sensację na europejskiej scenie rajdowej i szokuje mocnych rywali w pierwszym roku po uzyskaniu międzynarodowej rejestracji (homologacji). Na 39 startów kierowcy samochodów ADAM R2 ze 190-konnymi silnikami odnieśli 28 zwycięstw w swojej klasie lub dywizji i zdobyli cztery krajowe tytuły mistrzowskie. 

Samochody ADAM R2, należące do Opel Motorsport Team France, wypadły rewelacyjnie w Rajdowych Mistrzostwach Francji rozegranych w ubiegły weekend. Yoann Bonato pokonał 42 rywali w kończącym sezon Rallye du Var na południu Francji. Było to jego czwarte zwycięstwo w tym sezonie, które pozwoliło mu sięgnąć po tytuł w kategorii R2. Ponadto Charlotte Berton odniosła swój piąty indywidualny sukces w sezonie i wygrała Rajdowe Mistrzostwa Francji Kobiet.

Fabryczny kierowca firmy Opel Marijan Griebel wygrał sześć z ośmiu krajowych zawodów w ramach Rajdowych Mistrzostw Niemiec i serii ADAC Masters oraz zdobył tytuł w dywizji 5. przed ostatnim rajdem w sezonie. Griebel zwyciężył również w kategorii R2 Rajdu Niemiec ADAC zaliczanego do Rajdowych Mistrzostw Świata.

W Rajdowych Mistrzostwach Hiszpanii Esteban Vallin z Red Opel Motorsport Team Spain pokazał doskonałą formę. Osiem zwycięstw klasowych zapewniło mu tytuł mistrzowski w kategorii R2. Vallin zajął również drugie miejsce w dywizji 2. (samochody z napędem na przednie koła) oraz czwarte miejsce w klasyfikacji ogólnej.

„Zmiana sposobu myślenia miała także wpływ na europejską scenę rajdową. Nasz ADAM R2 natychmiast dał się poznać jako nowoczesny, szybki i niezawodny samochód rajdowy. 28 zwycięstw na 39 startów mówi samo za siebie. Mistrzostwo Niemiec, Francji i Hiszpanii, a także imponujące występy na poziomie mistrzostw świata i Europy nie mogły pozostać niezauważone. Oczywiście cieszymy się z licznych zamówień napływających z całej Europy, bo one także potwierdzają niezwykły sukces modelu ADAM R2”.