Aktualności

Nowy system multimedialny Toyoty będzie silniej zintegrowany ze smartfonami

MIRAI_EXT_11_DPLToyota Motor Corporation podpisała umowę z Fordem i Livio w sprawie wspólnego rozwijania technologii SmartDeviceLink (SDL) opracowanej przez Livio, dewelopera aplikacji mobilnych. Dzięki temu powstaną aplikacje na smartfony przeznaczone specjalnie do współdziałania z systemami multimedialnymi w samochodach. Partnerzy zapraszają pozostałych producentów aut oraz twórców aplikacji do szerokiej współpracy.

SDL to platforma typu „open source” do tworzenia aplikacji na smartfony. Jej wykorzystanie umożliwia producentom samochodów oferowanie aplikacji na smartfony dopasowanych do charakterystyki i interfejsu systemów multimedialnych w swoich samochodach. Dzięki temu klienci będą mogli bezpieczniej i wygodniej korzystać z wybranych przez siebie aplikacji. Jednocześnie, jeśli inni producenci włączą się w prace nad SDL, programiści będą mogli tworzyć aplikacje zgodne z systemami multimedialnymi w samochodach różnych marek. Sterowanie nimi odbywać się będzie za pomocą głosu lub poprzez ekran dotykowy.

„Lepsze współdziałanie smartfonów z systemami multimedialnymi w samochodach to korzyść, którą każdy producent aut chce oferować klientom. Spodziewamy się, że inni producenci podzielą to przekonanie i dołączą do prac nad rozwojem platformy SDL” – powiedział Shigeki Terashi, wiceprezydent wykonawczy Toyota Motor Corporation.

Toyota i Ford rozpoczęły współpracę nad standaryzacją nowej generacji systemów multimedialnych w samochodach w sierpniu 2011 roku. W czerwcu 2015 roku Toyota podpisała porozumienie z Fordem i Livio na wykorzystanie SDL w swoich samochodach.

Toyota przedstawi zagadnienia integracji z SDL podczas targów CES w Las Vegas w dniach 6-9 stycznia. W środę o godz. 11:30 czasu lokalnego spotkają się z dziennikarzami Kenichi Murata, dyrektor generalny ds. strategii i planowania łączności Toyota Motor Corporation, oraz przedstawiciele Forda i Livio.