ZDM inwestuje w elektryczne Zoe

Do floty samochodowej Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie dołączyły kolejne auta: 3 Renault ZOE oraz dostawcze Kangoo Z.E. Warszawski Zarząd Dróg Miejskich poszerza swoją flotę aut przyjazną środowisku i korzysta już z 9 aut elektrycznych Renault.

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie konsekwentnie kontynuuje unowocześnianie swojej floty i rozszerza ją o samochody elektryczne. Zarząd Dróg Miejskich dąży do tego, aby zastępować wyeksploatowane auta wysokoemisyjne samochodami z napędem elektrycznym. Instytucja wycofuje się z dofinansowania kosztów paliwa, zachęcając pracowników, którzy nie potrzebują auta do codziennych obowiązków, aby korzystali z komunikacji miejskiej. Polityka proekologiczna warszawskiego Zarządu Dróg Miejskich obejmuje nie tylko zakup aut elektrycznych, ale również elektrycznych rowerów.

Zarząd Dróg Miejskich wykorzystuje zakupione auta elektryczne do codziennej pracy, m.in. patrolowania ulic, kontroli oznakowania i oświetlenia. Elektryczne Renault ZOE pozwala przemieszczać się po mieście bez emisji CO2, bez hałasu silnika i bez konieczności zmiany biegów. Obecnie ZOE jest samochodem elektrycznym o największym zasięgu na jednym ładowaniu (300 km w warunkach rzeczywistych). Zasięg Kangoo Z.E. wynosi 270 km w cyklu NEDC, czyli 200 km w rzeczywistych warunkach użytkowania w cyklu dostawczym i jest największym zasięgiem na rynku furgonetek z napędem elektrycznym.