Tucson w nowej sportowej stylizacji N Line

Nowy Tucson N Line to pierwszy SUV ze sportowym wykończeniem w gamie modeli Hyundai. Łączy w sobie kultowy atletyczny wygląd, bezpieczeństwo i komfort modelu Tucson z dynamiczną sportową stylistyką N.

Dostępny w dwóch wariantach silnikowych, zarówno w wersji z napędem na przednie, jak i na cztery koła, nowy Tucson w wersji N Line to również samochód przyjazny dla rodzin i odpowiadający ich codziennym potrzebom.

„Hyundai Tucson N Line jest odpowiedzią na potrzeby Klientów, którzy chcieliby połączyć wszechstronność i komfort SUV-a ze sportowymi wrażeniami z jazdy. Hyundai Tucson jest naszym najlepiej sprzedającym się modelem w Europie i jednym z najpopularniejszych modeli w segmencie SUV. Cieszymy się, że teraz wraz z wprowadzeniem wersji N Line otrzymał dodatkowy wyjątkowy i dynamiczny charakter.” – Andreas-Christoph Hofmann, Wiceprezes ds. Marketingu i Produktu Hyundai Motor Europe.

Hyundai Tucson N Line to wyjątkowe połączenie rodzinnego SUV-a ze sportowym charakterem modeli N o sportowych osiągach. Nowe wykończenie obejmuje elementy zewnętrzne i wewnętrzne. Uzupełnieniem dynamicznie stylizowanych dodatków w najmocniejszych wersjach benzynowych i wysokoprężnych są udoskonalone wspomaganie kierownicy (MDPS) i poprawione ustawienia zawieszenia, dzięki czemu Klienci mogą doświadczyć bardziej sportowych wrażeń z jazdy. Sprężyny zawieszenia oferują o 5% większą sztywność w tylnym układzie i o 8% więcej z przodu, podczas gdy zmiany w oprogramowaniu układu kierowniczego dają bardziej bezpośrednie, liniowe wyczucie prowadzenia.

Przeprojektowane zderzaki i grill z ciemnym siatkowym wypełnieniem obramowany ciemnym chromem sprawiają, że Tucson N Line naprawdę robi wrażenie. Ponadto ciemne 19’’ felgi aluminiowe, jak również obudowy lusterek bocznych i tylny spojler w błyszczącej czerni podkreślają sportowy charakter samochodu. Przednie reflektory z czarnym wypełnieniem, wyjątkowe światła do jazdy dziennej w technologii LED oraz przyciemnione ramki szyb w połączeniu z klamkami w kolorze nadwozia tworzą jeszcze bardziej dynamiczny wygląd modelu Tucson N Line. Wewnątrz Klienci mogą cieszyć się komfortem sportowych foteli skórzano-zamszowymi sygnowanymi logo N oraz czerwonymi szwami na kierownicy i siedzeniach. Aluminiowe nakładki na pedały i obszyta skórą dźwignia zmiany biegów N z czerwonym akcentem również są elementami N Line.

Nowy Tucson N Line został zaprojektowany, przetestowany i zbudowany w Europie. Jest dostępny w całej Europie w dziewięciu różnych kolorach lakierów nadwozia. Tucson w wersji N Line dostępny jest z dwoma rodzajami silnika do wyboru: benzynowym o mocy 177 KM lub diesla o mocy 185 KM.

Wraz z wprowadzeniem modelu Tucson w wersji N Line, Hyundai rozszerzył ofertę elastycznej technologii 48V Mild Hybrid dla tego modelu. Teraz 48-woltowy układ Mild Hybrid dostępny jest także z silnikiem wysokoprężnym 1.6 CRDi o mocy 136 KM, oferującym mniejsze aż do 7% zużycie paliwa i emisji CO2 (WLTP).

Napęd Mild Hybrid jest wyrazem globalnych wysiłków Hyundaia na rzecz poprawy wydajności paliwowej. Technologia ta składa się z 48-woltowego polimerowego akumulatora litowo-jonowego o mocy 0,44 kW/h, rozrusznika Mild Hybrid (MHSG), konwertera niskiego napięcia (LDC) oraz falownika.