Skoda zgarnia dwie nagrody Best Cars

Modele Octavia i Karoq przyniosły marce Skoda dwa zwycięstwa w organizowanym przez niemiecką edycję pisma „Auto, Motor und Sport”, plebiscycie ‚Best Cars 2018’. Jest to plebiscyt, w którym zwycięzcy są wyłaniani głosami czytelników pisma. W tegorocznej edycji swoje głosy nadesłało ponad 117 000 osób. Już po raz piąty z rzędu na najlepszy model w kategorii kompaktów wybrali oni Skodę Octavia, przyznając jej 18,6% wszystkich głosów. Skoda Karoq wygrała za pierwszym podejściem. Choć niedawno zadebiutowała na rynku, zdobyła 16,5% głosów i została wybrana na najlepszy model w segmencie kompaktowych SUV-ów/aut terenowych.

„Wybór czytelników pisma „Auto, Motor und Sport” to dla nas wielkie wyróżnienie. Osoby, które brały udział w głosowaniu, to przecież ci, z myślą o których tworzymy nasze samochody. Nowa Skoda Karoq zjednała ich sobie wyjątkowym, nie dającym się porównać z żadnym innym samochodem, charakterem. Z każdym dniem dostajemy sygnały, jak ważnym uzupełnieniem naszej gamy modelowej jest ten kompaktowy SUV.” – powiedział Dyrektor Generalny Skoda Auto Bernhard Maier podczas ceremonii zwycięzców plebiscytu w Stuttgarcie, dodając: „Piąte z rzędu zwycięstwo ikony naszej marki jest z kolei dowodem na to, jak bardzo udała się nam OCTAVIA”.

W tym roku nagrody w plebiscycie ‚Best Cars’ zostały przyznane już po raz czterdziesty drugi. W tegorocznej edycji brało udział 378 samochodów przydzielonych do jedenastu kategorii. Skoda Karoq i Skoda Octavia okazały się być absolutnymi faworytami czytelników.

Przypomnijmy, że w 2017 roku Skoda Octavia przeszła gruntowną modernizację, która dała jej jeszcze bardziej dynamiczny design dzięki nowej stylizacji pasa przedniego, szerszemu rozstawowi kół oraz bardziej aerodynamicznej formie nadwozia. Zaktualizowana wersja bestsellerowego kompaktu Skody utrzymuje dużą popularność dzięki dobrze znanym atrybutom. Wyznacza standard segmentu w zakresie przestronności kabiny, funkcjonalności, bezpieczeństwa i komfortu.

Drugi z laureatów plebiscytu, kompaktowy SUV Skoda Karoq wprowadza pojęcie praktyczności na zupełnie nowy poziom. Mierzący 4,38 m długości SUV może pochwalić się pojemnością bagażnika w przedziale od 521 do 1630 litrów. Jeszcze wyższy poziom wszechstronności daje opcjonalne rozwiązanie tylnych siedzeń – funkcja VarioFlex. Dzięki niej, każde z trzech siedzisk można oddzielnie przesuwać, składać, a nawet całkowicie wyjąć. Zależnie od wersji wyposażenia, Karoq może dysponować również nowoczesnymi systemami infotainment, funkcjonalnościami Skoda Connect oraz całą gamą rozwiązań technologicznych wspierających kierowcę.