PEC przy Hockenheimringu już otwarte

Producent samochodów sportowych Porsche otworzył siódmy na świecie obiekt Porsche Experience Centre (PEC) – tym razem przy niemieckim torze Hockenheimring. Otwarcie odbyło się w ramach festiwalu „Sportscar Together Day”. Pomieszczenia w sercu toru wyścigowego zajmują powierzchnię około 170 tys. metrów kwadratowych i obejmują Centrum Obsługi Klienta, tor zręcznościowy, sekcje dynamicznej jazdy oraz odcinek off-roadowy. W weekendowej imprezie uczestniczyło około 70 tys. gości; 9000 z nich przyjechało własnym Porsche.

Porsche ucieleśnia emocje, pasję i autentyczne doświadczenia” – podkreślił Detlev von Platen, członek zarządu Porsche AG ds. sprzedaży i marketingu. „Ośrodek Porsche Experience Center Hockenheimring ma służyć jako punkt kontaktowy dla naszych klientów i entuzjastów z całej Europy. Mogą oni tutaj doświadczyć tego, co reprezentuje »doznanie Porsche«, jak również poznać społeczność Porsche”.

Nowe centrum Porsche Experience Centre jest oddalone o około 100 km od siedziby marki w Stuttgarcie-Zuffenhausen. „Lokalizacja bezpośrednio przy Hockenheimringu jest szczególnie atrakcyjna. Klienci i fani mogą wypróbować nasze samochody na wymagających szlakach asfaltowych i terenowych, a także cieszyć się wyjątkowym widokiem na tor wyścigowy wprost z naszej restauracji” – wyjaśnił Alexander Pollich, dyrektor generalny Porsche Deutschland GmbH.

Porsche Experience Centre Hockenheimring oferuje swoim gościom ekscytujące wrażenia z jazdy w wysoce profesjonalnych warunkach. Klienci mogą przetestować tu najnowsze modele Porsche przy wsparciu doświadczonych instruktorów: z fotela pasażera, zza kierownicy lub w ramach indywidualnych sesji treningowych. Aby zademonstrować im działanie poszczególnych trybów jazdy, zbudowano tor o długości 2,8 km, obejmujący zarówno trudne zakręty, jak i długie proste. Obok znajduje się szereg sekcji służących do dynamicznych przejazdów, takich jak płyta poślizgowa czy ronda. Na off-roadowym odcinku klienci mogą przetestować terenowe możliwości SUV-ów Porsche – Cayenne i Macan. Zajmuje on powierzchnię 5200 m2 i składa się 17 modułów.

Centrum Obsługi Klienta zajmuje powierzchnię 4500 m2. Jego architektura korzysta ze sprawdzonych projektów wcześniejszych centrów. W obiekcie wygospodarowano miejsca do organizacji wydarzeń o powierzchni 1000 m2, z salami konferencyjnymi do wynajęcia. Mieszczą się tam również sklep Porsche Selection Shop, kawiarnia i restauracja, warsztaty oraz powierzchnia wystawiennicza na samochody (800 m2). Infrastruktura ładowania o wysokiej mocy odzwierciedla rosnące znaczenie i wymagania pojazdów hybrydowych, a także pierwszego całkowicie elektrycznego Porsche – modelu Taycan.

Oddział Porsche Deutschland GmbH zrealizował ten projekt wraz z emodrom group, która odpowiada za strategiczny rozwój Hockenheimringu. „Otwarcie nowego Porsche Experience Center to dla Hockenheimringu krok wybiegający w przyszłość. Porsche jako marka doskonale pasuje do naszego toru, z jego bogatą tradycją, i do naszych dalszych planów stworzenia centrum mobilności w sercu Europy” – wyjaśnił Thomas Reister, dyrektor generalny emodrom group.

70 tysięcy gości podczas „Sportscar Together Day” na Hockenheimringu
Wydarzenie na Hockenheimringu stanowiło część festiwalu Porsche „Sportscar Together Day”, który po raz pierwszy zorganizowano w 2018 r., z okazji 70. rocznicy powstania producenta samochodów sportowych. Poza aktywnościami na torach PEC program inauguracyjnego weekendu obejmował ostatnią rundę pucharu Porsche Sports Cup, zajęcia dla dzieci i występy sceniczne na żywo.

Porsche Experience Center – także w Polsce
Miłośnicy emocji, jakie wyzwala prowadzenie Porsche na torze wyścigowym, mogą skorzystać z oferty polskiego Porsche Experience Center, zlokalizowanego w Kamieniu Śląskim. Już od kilku lat odbywają się tam sezonowe szkolenia z zakresu bezpiecznej i ofensywnej jazdy. Ich rozbudowany program pozwala przetestować całą gamę modeli Porsche pod okiem profesjonalnych instruktorów oraz rozwinąć swoje umiejętności jako kierowcy sportowego. Centrum mieści się na torze Silesia Ring, jednym z najnowocześniejszych w Polsce – obiekt ma 7 konfiguracji, a jego główna nitka liczy 3,6 km długości. Dodatkowym atutem jest dogodna lokalizacja toru, zaledwie 8 km od autostrady A4 i maksymalnie 4,5 godziny jazdy od 5 europejskich stolic. Więcej szczegółów, w tym opisy poszczególnych formuł treningowych oferowanych w Porsche Experience Center Silesia Ring, można znaleźć na stronie porsche.pl/motorsport-i-imprezy/porsche-experience-2019/.