Nowe i30 trafi na rynek na początku 2017 roku

hyundai_i30_3-4_fronti30 Nowej Generacji to flagowy samochód firmy Hyundai Motor, na którym zostanie oparty dalszy rozwój marki w Europie. Hyundai ma być postrzegany przez klientów jako marka z europejską duszą.

Wprowadzając do sprzedaży na początku 2017 r. i30 Nowej Generacji, Hyundai wychodzi naprzeciw rosnącym potrzebom klientów, którzy w coraz większym stopniu są nastawieni na udogodnienia oparte na elektronice, indywidualizację stylu i elastyczność.

„Sprawdziliśmy, czego potrzebują klienci, zredefiniowaliśmy nasz podejście i stworzyliśmy samochód, który spełni oczekiwania każdego. To nowy samochód dla wszystkich: dostępny, atrakcyjny wizualnie i przyjemny w prowadzeniu” – mówi Jochen Sengpiehl, wiceprezes ds. marketingu w Hyundai Motor Europe. „Z myślą o nowoczesnych klientach i ludziach, którzy wychowali się już w cyfrowym świecie, wyposażyliśmy go w zaawansowane funkcje multimedialne i komunikacyjne”.

Nowa Generacja i30 zaoferuje wiele rozwiązań technologicznych ułatwiających korzystanie ze smartfonów podczas jazdy, takich jak Apple CarPlay, Android auto czy możliwość ładowania bezprzewodowego. Najnowocześniejsze systemy takie jak system autonomicznego hamowania (AEB), inteligentny tempomat (SCC), system utrzymywania pasa ruchu (LKAS) czy system monitorowania martwego pola (BSD) zwiększają znacząco bezpieczeństwo i komfort jazdy.

i30 Nowej Generacji jest samochodem dla każdego, który będzie najlepszą propozycją zarówno dla singli jak i rodzin, dla młodszych i starszych. To dobry i satysfakcjonujący wybór dla tych, dla których liczy się atrakcyjny wygląd, wysoka jakość wykonania i dynamika jazdy oraz nowoczesny pakiet bezpieczeństwa. Nowy i30 zawiera najwięcej funkcji aktywnego bezpieczeństwa ze wszystkich samochodów Hyundaia, a jego niezawodność gwarantuje jedyna w swoim rodzaju na rynku 5-letnia gwarancja bez limitu przebiegu.

„Nasi projektanci dzięki swojej pasji i entuzjazmowi sprawią, że klienci Hyundaia poczują dumę i radość z posiadania samochodu tej marki. Każdy może zobaczyć i poczuć nową filozofię projektowania samochodów w Nowej Generacji i30” z dumą stwierdza Peter Schreyer, Prezes i Główny Projektant Hyundai Motor Group. „W tym modelu wprowadzamy nowy grill, który możemy nazwać kaskadowym. Stanie się on niewątpliwie rozpoznawalnym znakiem marki Hyundai”.

„Chcąc stworzyć samochód dla każdego, myśleliśmy o bardzo wielu grupach klientów” – tłumaczy i naczelny Peter Schreyer, prezes konstruktor Hyundai Motor Group”. „Jego forma stanowi rozwinięcie filozofii designu Hyundai z naturalnie płynnymi liniami, wyrafinowanymi powierzchniami i wyrzeźbioną sylwetką, która nadaje mu ponadczasowy wygląd”.

Centrum Badawczo Rozwojowe Hyundai Motor Europe zlokalizowane w Niemczech przeprowadziło liczne rygorystyczne testy w całej Europie jak również na słynnym torze Nürburgring Nordschleife czego efektem jest znacząco poprawiona dynamika jazdy i prowadzenie. Bardzo sztywne i lekki nadwozie wykonane w 53% ze stali wysokiej wytrzymałości umożliwiło poprawienie właściwości jezdnych, co w połączeniu z nowym podwoziem daje kierowcy więcej przyjemności z prowadzenia i komfortu.

Gama silników oparta jest na nowych jednostkach napędowych z turbodoładowaniem co poprawia ekonomikę i osiągi. Klienci będą mogli wybierać spośród 3 silników benzynowych i jednego diesla o pojemności 1.6 l dostępnego w trzech wariantach mocy. Nowa Generacja i30 jako pierwszy model Hyundaia otrzymuje nowy silnik 1.4 T-GDI o mocy 140 KM.

Komfortową i dynamiczną jazdę zapewnia szeroki wybór efektywnych i mocnych zespołów napędowych. i30 Nowej Generacji jest także bardzo zwinny i zwrotny, a także jako pierwszy samochód Hyundai jest wyposażony w nowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem, czyli 1,4 T-GDI o mocy 140 KM.