Nowe Clio z pierwszą nagrodą

Nowe Clio, które właśnie zostało zaprezentowane na Salonie Samochodowym w Genewie, zdobyło swoją pierwszą nagrodę! W konkursie Grand Prix RTL – Auto Plus – Turbo publiczność wybrała Nowe Clio najlepszym samochodem popularnym tegorocznego salonu w Genewie. Ta piękna nagroda dla kultowego miejskiego samochodu została zdobyta większością głosów (56%) po zaciętej walce między ośmioma modelami produkowanymi wielkoseryjnie, które były prezentowane na salonie.

Nowe Clio otwiera kolejny rozdział sagi tego modelu zapoczątkowanej w 1990 roku. Niemal 30 lat później Clio, które sprzedało się w łącznej liczbie 15 milionów sztuk, jest najchętniej kupowanym na świecie francuskim samochodem. Rok 2019 przyniósł nam piątą już generację kultowego modelu, który nadal ma zamiar pozostać liderem w segmencie dzięki przestronnemu i innowacyjnemu wnętrzu z największymi ekranami w tej kategorii, a także nowemu systemowi multimedialnemu Easy Link online. Pod wieloma względami to pionierski samochód nie tylko w segmencie, ale także dla marki Renault. W Nowym Clio po raz pierwszy pojawiają się zaawansowane technologie napędu hybrydowego E-TECH i systemy wspomagania najnowszej generacji, które stanowią pierwszy etap na drodze do jazdy autonomicznej.

Cieszymy się, że publiczność doceniła design Nowego Clio. Od pierwszego spojrzenia widać rewolucyjne zmiany we wnętrzu samochodu. Smart Cockpit to zaawansowane technologie, komfort i nowa przestrzeń dla kierowcy i pasażera. Nowe Renault Clio jest uniwersalnym samochodem, w którym zaawansowane technologie pokładowe ułatwiają codzienne życie naszych klientów – powiedział Antoine Genin, dyrektor ds. designu wnętrza.

To pierwsza nagroda dla Nowego Clio, a zarazem dla wszystkich, którzy pracowali nad tym modelem, by stworzyć najlepsze Clio ze wszystkich dotychczasowych. Cieszymy się widząc, że publiczność i fani w tak dużym stopniu podzielają nasz entuzjazm. To dowód zaufania do Renault i Nowego Clio, które inauguruje gamę przyszłych modeli inteligentnych, elektrycznych i autonomicznych zarazem – powiedział z radością Olivier Bosse, dyrektor ds. programu Nowego Clio