Aktualności

Mondeo Hybrid wreszcie jako kombi

Podczas salonu samochodowego w Brukseli, Ford zaprezentował kolejną wersję Mondeo nowej generacji – wariant kombi z napędem hybrydowym, z nowymi eleganckimi detalami stylizacji nadwozia i wnętrza.

Nowy Ford Mondeo Hybrid stanowi wyjątkową ofertę w swoim segmencie, a ulepszony napęd benzynowo-elektryczny zapewnia wyjątkowe wrażenia z jazdy.

Istotne zmiany w układzie przeniesienia napędu Mondeo obejmują:

  • Zaawansowany, wprowadzony do Forda Mondeo silnik wysokoprężny EcoBlue o pojemności 2,0 litrów będzie doskonałą opcją dla podróżujących na długich dystansach.
  • Nowa, inteligentna, ośmiostopniowa przekładnia automatyczna dostosowuje zmianę biegów do stylu jazdy i jest sterowana za pomocą eleganckiego i ergonomicznego pokrętła.

Adaptacyjny tempomat (ACC) został wzbogacony o funkcję Stop & Go i wraz z inteligentnym ogranicznikiem prędkości, ułatwiającym jazdę po autostradzie i w korkach, stanowi uzupełnienie zaawansowanych technologii wspomagających kierowcę.

„Ford Mondeo Hybrid oferuje wyjątkowe wrażenia z jazdy dzięki ulepszonej automatycznej skrzyni biegów i zdolności bezgłośnego ruszania. Spodziewamy się, że z racji niskiego poziomu emisji CO2 silnika benzynowego, ponad 50 procent klientów wybierze Mondeo w wersji Hybrid” – powiedział Roelant de Waard, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i serwisu, Ford of Europe. „Jednocześnie wprowadzamy całkowicie nowy silnik Diesel z technologią SCR (selektywnej redukcji katalitycznej), aby spełnić, a nawet przewyższyć najnowsze normy emisji spalin Euro 6d. Będzie on oferowany z całkowicie nową, 8-biegową automatyczną skrzynią biegów.”

Ford Mondeo jest produkowany w najnowocześniejszej fabryce Forda w Walencji w Hiszpanii. Model czwartej generacji debiutował w 2015 roku i do tej pory sprzedano ponad 250 000 egzemplarzy.