Kangoo Van zdobywa nagrodę Van Of The Year

Podczas targów Solutrans w Lyonie Jarlath Sweeney, przewodniczący jury konkursu IVOTY, wręczył Markowi Sutcliffe’owi, dyrektorowi Renault Group ds. samochodów dostawczych nagrodę i tytuł International Van Of The Year 2022 dla Nowego Kangoo Van. Ogólnoeuropejskie jury złożone z 24 dziennikarzy cieszących się opinią uznanych ekspertów w dziedzinie samochodów dostawczych, ciężarowych i branży transportowej zdecydowało, że najnowsza furgonetka Renault uplasowała się na czołowym miejscu wśród 14 lekkich samochodów dostawczych 11 marek wprowadzonych do sprzedaży w ostatnich miesiącach.

Jako główne kryterium do przyznania nagrody jury IVOTY wybrało trwałe przyczynianie się pojazdów do efektywności, bezpieczeństwa i spełnienia norm ochrony środowiska w segmencie lekkich samochodów dostawczych. Renault odbiera nagrodę IVOTY już po raz czwarty po tytułach uzyskanych przez model Master w 1998 roku, Trafic w 2002 roku i Kangoo Z.E. w 2012 roku.

Chciałbym bardzo podziękować całemu, europejskiemu jury za przyznanie Nowemu Renault Kangoo Van tytułu „International Van Of The Year 2022”. Renault przywiązuje dużą wagę do tej nagrody i jest ona powodem do wielkiej dumy dla naszych pracowników. Jest rekompensatą za wysiłki w projektowaniu i produkowaniu kompaktowej furgonetki według najwyższych standardów jakościowych, której unikatowa na rynku innowacyjność ma na celu ułatwianie codziennej pracy klientom biznesowym. Ta prestiżowa nagroda jest kolejnym już wyrazem uznania dla zmysłu innowacji i know-how Renault w segmencie lekkich samochodów dostawczych, już od ponad 120 lat. – Mark Sutcliffe, dyrektor Renault Group ds. samochodów dostawczych.