Całkowicie nowy Mustang Mach-E

Po raz pierwszy od 55 lat Ford rozszerza rodzinę Mustangów, wprowadzając słynnego kucyka w erę elektryczną dzięki Mustangowi Mach-E, całkowicie nowemu, całkowicie elektrycznemu SUV-owi, zrodzonemu z tych samych ideałów, które zainspirowały twórców najlepiej sprzedającego się sportowego coupe na świecie.

Mustang stał się symbolem wolności, postępu, sportowych osiągów, a także odrobiny buntu. Dzisiaj Mustang jest gotowy, by ponownie stać się ucieleśnieniem tych idei w nadchodzącej erze elektrycznej motoryzacji, zapewniając więcej miejsca na rosnące potrzeby swoich użytkowników i oferując zaawansowane aktualizacje on-line, które będą ulepszały Twój samochód w czasie użytkowania.

„Podczas pierwszego salonu samochodowego w Detroit Henry Ford ogłosił, że pracuje nad czymś, co będzie miało moc rozdzielającej się na wiele odnóg błyskawicy” – przypomniał Bill Ford, prezes zarządu Ford Motor Company. “Był to Model-T. Dziś Ford Motor Company z dumą prezentuje samochód, który znów ma moc takiej błyskawicy. Zupełnie nowy, całkowicie elektryczny, Mustang Mach-E. Szybkość. Radość. Wolność. Dla nowej generacji właścicieli Mustanga.”

Ford stworzył Mustanga Mach-E, koncentrując się bez reszty na potrzebach i pragnieniach klientów. Wynikiem tych prac jest elegancki, piękny SUV, zapewniający dynamiczną jazdę i świetne prowadzenie, wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania z dziedziny łączności pojazdów, co z czasem pozwoli uczynić Mustanga Mach-E jeszcze lepszym.

Gdy Mustang Mach-E pojawi się na rynku pod koniec 2020 roku, będzie dostępny ze standardowym i powiększonym akumulatorem, zapewniającym większy zasięg, z napędem na tylną oś lub na wszystkie koła, w każdym przypadku z napędem dostarczanym przez silniki z magnesami trwałymi. Wyposażony w powiększony akumulator, zapewniający większy zasięg i napęd na tylne koła, Mustang Mach‑E będzie dysponował zasięgiem jazdy nawet do 600 km (ponad 370 mil), zgodnie ze światową zharmonizowaną procedurą badania pojazdów lekkich (WLTP). W konfiguracji z napędem na wszystkie koła i z powiększonym akumulatorem, Mustang Mach-E osiąga moc 337 KM (248 kW) i moment obrotowy 565 Nm.

Ford zaoferuje również wersję specjalną o podwyższonych osiągach. Mustang Mach-E GT ma być zdolny do uzyskania przyspieszenia 0-100 km/h w czasie poniżej 5 sekund, przy mocy szacowanej na 465 KM (342 kW) i momencie obrotowym 830 Nm.

 „Mustang Mach-E jest jednym z najbardziej ekscytujących pojazdów, jakie Ford kiedykolwiek wprowadził na rynek” – powiedział Stuart Rowley, prezes Ford of Europe.  „Nowy w pełni elektryczny pojazd jest wyjątkowy, ale nadal bez wątpienia jest Mustangiem i pojawia się w Europie w odpowiednim momencie”.