Badania nad źródłami energii odnawialnej

Mitsubishi Motors Corporation (MMC) bierze udział w wspólnych badaniach źródeł energii odnawialnej, prowadzonych na wyspie Sumba w Indonezji. Celem badania jest zapewnienie energii ze źródeł fotowoltaicznych, które mogą sprawdzić się na odległych wyspach, gdzie trudno jest zapewnić odpowiedni zapas benzyny.

W celu zapewnienia stabilnych dostaw energii elektrycznej, wytwarzanej z odnawialnych źródeł, Agencja ds. Oceny i Stosowania Technologii Indonezji (BPPT) i Kyudenko Co., Ltd. rozpoczęła w grudniu 2017 r. badania, będące projektem wspieranym przez Ministerstwo Środowiska Japonii.

W lutym 2018 r. Mitsubishi Motors przekazało rządowi Indonezji osiem egzemplarzy hybrydowego SUV-a plug-in Outlander PHEV, dwa elektryczne modele i-MiEV oraz cztery stacje szybkiego ładowania baterii. Z grupy tych pojazdów i urządzeń jeden i-MiEV oraz ładowarka baterii zostały na Wyspie Sumba użyte do wspólnych badań, które potrwają cztery miesiące, począwszy od 1 sierpnia do 30 listopada 2019.

„To dla nas wielki zaszczyt, że Mitsubishi Motors dołączyło do badania” – powiedział wiceprezes MMC, Toshinaga Kato. „Mam nadzieję, że nasze pojazdy elektryczne okażą się dla Indonezyjczyków pomocne”.